Uwaga
Serwis Wedawit jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Ardeszir Zahedi

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ardeszir Zahedi (z lewej) i Mohammad Reza Pahlawi

Ardeszir Zahedi (ur. 1928) – irański dyplomata, ambasador Iranu w Stanach Zjednoczonych w latach 1960–1962 oraz 1973–1979, minister spraw zagranicznych Iranu w latach 1966–1971.

  • Mała Soraya była bardzo znana w Isfahanie, gdyż była bardzo ładna. Jej uroda stanowiła mieszankę persko-niemiecką. Niemcy byli w naszym kraju bardzo lubiani, wzbudzali wiele sympatii. Była ruchliwą dziewczynką, wszędzie jej było pełno, była bardzo żywotna.
    • Opis: o Sorajji Esfandijari Bachtijari.
    • Źródło: Ulrike Grunewald, Słynne rywalki, czyli gra o miłość, pieniądze i władzę, tłum. Roman Niedballa, wyd. Videograf II, Katowice 2009, ISBN 9788371836824, s. 109.
  • Szach tak bardzo ją kochał, że czasami nie potrafił powstrzymać łez po wizycie u chorej. On przebywał w swoim pałacu, Soraya została umieszczona niecały kilometr dalej, więc mógł ją często odwiedzać. Szach był zrozpaczony i niespokojny. Kilka razy przeżywał nawet załamanie i płakał.
    • Opis: o małżeństwie Mohammada Rezy Pahawiego i Sorai Esfandijari Bachtijari.
    • Źródło: Ulrike Grunewald, Słynne rywalki, czyli gra o miłość, pieniądze i władzę, op. cit., s. 114.