Uwaga
Serwis Wedawit jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Sanah

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sanah (zapis stylizowany: sanah), właśc. Zuzanna Irena Jurczak (ur. 2 września 1997 w Warszawie) – polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka, wykonująca muzykę z pogranicza indie pop i art pop, a także quality pop i pop elektroniczny.

O swojej muzyce

  • Sama długo szukałam jakiegoś określenia dla tego co robię. Może ten "szlachetny pop" to fajna definicja, ale sama chyba się wstydzę tak o sobie mówić, trochę mi głupio. Fajnie, że ktoś tak myśli i mówi o mojej muzyce, jednak sama, gdybym już musiała, to nazwała bym to co robię... hm.. smętny pop?.
    • Opis: zapytana „W opisie twojego albumu, który wysyła wytwórnia, pada termin «quality pop». Co myślisz o takiej definicji?”
    • Źródło: Mówić o tym, co porusza. Wywiad z Sanah, Empik.com, 7 września 2020.