Uwaga
Serwis Wedawit jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wspaniałe stulecie

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halit Ergenç – odtwórca głównej roli Sulejmana Wspaniałego

Wspaniałe stulecie (tur. Muhteşem Yüzyıl) – turecki serial telewizyjny, produkowany w latach 2011–2014; początkowo produkowany przez kanał Show TV, a od 2012 przez Star TV; ostatni odcinek wyemitowano 11 czerwca 2014.

O Wspaniałym stuleciu

  • Obejrzałem kilka odcinków. Serial z pewnością zrobiony jest z rozmachem. Ale jak to z serialami bywa, są w nim liczne uproszczenia i przede wszystkim dłużyzny. Dlaczego zyskał tak wielką popularność? Bo są w nim bogate stroje, jest harem, zupełnie inny nieznany nam świat. A do tego jest miłość, są intrygi i wszystko, co działa na wyobraźnię przeciętnego telewidza.
    • Autor: Jerzy S. Łątka
    • Źródło: Krzysztof Różycki, Sułtan to miał klawe życie (wywiad z Jerzym S. Łątką), „Angora” nr 12 (1292), 22 marca 2012, s. 20.